wtorek, 16 maja 2017

Supernova 1006 - Unique World (2017) PL


Wizualnie czerpiący garściami z najlepszych wzorów zimnej fali i post-rocka, muzycznie pokazuje energię zmieszaną z artystycznym zblazowaniem. Duet z Sankt Petersburga to jeden z lepszych przykładów na połączenie coldwave'u z shoegaze'em i zapewne jeszcze kilku innych smakowitych rzeczy.

Szepczące wokale i podłożona pod nie na pozór jednostajna perkusja z wybijającymi się na pierwszy plan solo na syntezatorze. Taką receptę na dobrą muzykę moją Rosjanie. Ale to tylko na pierwszy rzut ucha tak wygląda. Płytę robią elektroniczne smaczki i pokaźne gitary, a do tego melodie, które nie pozwolą słuchaczom wysiedzieć na miejscu. Album wypełniony jest krótkimi acz szybkimi kawałkami a jednocześnie niewątpliwie jest nastrojowy, co zawdzięcza szeptanemu shoegaze'ującemu wokalowi.

Jednak po kilku pierwszych utworach zaczyna się robić niebezpiecznie, bo właśnie atmosfera niepokoju i zagrożenia króluje w zimnym "Murder", a zmienia się tylko po to, by powrócić do mieszanki szybkości i nastrojowości w "Photons".

"Unique World" kupić można za 30 złotych (7 EUR).


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz