poniedziałek, 10 grudnia 2018

Movement Of Static - Naegleria (2018) PL


Movement Of Static to grecki zespół grający kinowy post-rock, instrumentalne granie zarażające rozmachem i mające na siebie konkretny i wciągający pomysł. Ich płyta Naegleria to próba rozszerzenia brzmienia o psychodeliczną elektronikę i pomysł na tę dźwiękową ekspansję okazał się być strzałem w dziesiątkę.

Jak pisze zespół, album "oparty jest na wędrówce ku wiedzy" i opowiada "surrealistyczną historią dziewczyny, która odbyła daleką podróż by znaleźć antyczny sekret na temat sensu życia".  A że jest doprawdy surrealistycznie, zespół opowiada ją bez słów, a jedynie dźwiękami gitarowego post-rocka. Każdy utwór ma swoje miejsce w tej historii i jeśli ktoś chce pomocy w jej zrozumieniu, warto przeczytać opisy samego zespołu na ich bandcampowej stronie.

MoS nie ma najmniejszych problemów z mieszaniem stylów w swojej muzyce: raz grają bardziej psychodeliczny, pląsający post-rock by w innych momentach uderzyć w bardziej natchnione, wspomagane syntezatorami brzmienia albo wręcz zmieść słuchaczy post-metalowym hałasem. Dla każdego coś dobrego na tej niezwykle udanej płycie.

Naegleria kosztuje 30 złotych (7 EUR).

Sprawdź: Mountain of Life
Kraj: Grecja
Szufladka: psychedelic post-rockBrak komentarzy:

Prześlij komentarz