poniedziałek, 17 grudnia 2018

Who Dies in Siberian Slush - Intimate Death Experience (2018) PL


Labelka na muzykę zespołu jest "jasna": "Truly Russian Funeral Doom Death", jak jest napisane na Bandcampie po czym autor tekstu wyjaśnia, że oznacza to muzykę, która jest "majestatyczna i smutna". Można ją usłyszeć na trzecim długograjacym albumie moskwian: Intimate Death Experience.

Długie, powolne i niezwykle smutne utwory zespołu inspirowane są kulturą i środowiskiem naturalnym Rosji, stąd z pewnością odwołania do dzikich ostępów wschodniej części kraju w nazwie projektu, czy też utwór poświęcony Borysowi Kustodijewowi, rosyjskiemu malarzowi. To właśnie pokazanie tej rosyjskości w swojej muzyce jest nadrzędnym celem zespołu. Czym się ona charakteryzuje? Z pewnością jest to ciężar gitar i ich surowość połączona z fragmentami pełnymi piękna i klawiszy.

Osobną kwestią jest wokal, który charakteryzuje się niezwykłą, nawet jak na metal, głębią. Dzięki temu nie tylko brzmi właściwie dla takiej muzyki, przede wszystkim wyzwala w słuchaczach strach, zachwyt i smutek w jednym (choćby w znakomitym Remembrance).

Intimate Death Experience kosztuje 20 złotych (5 USD).

Sprawdź: The Tomb of Kustodiev
Kraj: Rosja
Szufladka: funeral doom metalBrak komentarzy:

Prześlij komentarz