wtorek, 11 grudnia 2018

Jet Plane - Falls Feather (2018) PL"Dźwięk, który zamienia wszystko w lód" piszą o sobie - Jet Plane pochodzą z Rosji i grają, tu inny cytat: "zagrany na smyczkach dramat z post-rockowymi crescendo i emocjami". Brzmi ciekawie? Jest tylko lepiej, pokazują to na swoim czwartym albumie, Falls Feather.

Płytę cechuje pragnienie eksperymentu. Jak powiedział basista zespołu w jednym z wywiadów: "pragnienie to poszerzyło nasze horyzonty. Wydaje mi się, że staliśmy się mniej konserwatywni co do gatunków muzycznych". Zespół cechuje łączenie ciężkiego miejscami gitarowego post-rocka z instrumentami klasycznymi: z pianinem, smyczkami a nawet, zdaje się, ksylofonem. Taka kombinacja to zawsze powiew świeżości i oryginalności w skoncentrowanym na gitarach gatunku.

Znakomicie brzmi zwłaszcza Wildflowers, w którym najlepiej słychać krzyżujące się drogi melancholijnych skrzypiec i nowoczesnej elektroniki (a nawet skreczowania). Mimo, że są to trochę dwa różne światy, wszystko zalane gęstymi gitarami prezentuje się wspaniale.

Falls Feather kosztuje 27 złotych (7 USD).

Sprawdź: Wildflowers
Kraj: Rosja
Szufladka: neoclassical post-rockBrak komentarzy:

Prześlij komentarz