czwartek, 27 grudnia 2018

Milanku - Monument du non​-​être & Mouvement du non​-​vivant (2018) PL


Gniew, pasja i atmosfera - takie jest kanadyjskie Milanku, które staje się hardcore'owym obliczem francuskojęzycznego Quebeku. Można to usłyszeć na nowej płycie zespołu Monument du non​-​être & Mouvement du non​-​vivant ("Non-Living Monument, Non-Living Movement").

Długie i zróżnicowane kawałki Kanadyjczyków łączą w sobie wiele bliskich naszym sercom gitarowych gatunków zaczynając od ambientowych pasaży przez zupełnie post-rockowe fragmenty po post-metalową wściekłość. Zaznaczają to zresztą od samego początku swojej biografii pisząc, że "pokazują brutalność, nostalgię i melancholię" aby podkreślić "chaos i brak zdrowego rozsądku" współczesnego świata. Co ciekawe ich niemuzyczną inspiracją, również dla swojsko brzmiącej nazwy, jest czeski pisarz Milan Kundera.

Jak na zespół identyfikujący się z post-hardcore'em, Milanku oszczędnie używają wokalu. Wyrażają się bardziej poprzez muzykę i bardzo post-rockowe elementy, takie jak użycie nastrojowych sampli. Te, tak samo jak wokal, są po francusku co jedynie dodaje muzyce Kanadyjczyków oryginalności.

Monument du non​-​être & Mouvement du non​-​vivant kosztuje 23 złote (8 CAD).

Sprawdź: Le mouvement du non-vivant
Kraj: Kanada
Szufladka: post-hardcoring post-rock


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz