środa, 28 marca 2018

Have The Moskovik - Papier Vinyle (2018) PL


Założona w Orleanie Have The Moskovik to formacja grająca głośną muzykę eteryczną, za pomocą gitar, smyczków i sampli generująca wyjątkową poetycką atmosferę bez użycia wokalu. Nie dziwi więc, że nawet fakt spotkania się muzyków w tym francuskim mieście określają mianem "zrządzenia losu".

Na pierwszy plan w muzyce Have The Moskovik wychodzi Doud Picot i jego sekcja smyczkowa. Skrzypce zarówno dodają projektowi eterycznej atmosfery jak i znakomicie odnajdują się w szybszych, bardziej agresywnych fragmentach jak w znakomitej środkowej partii "Café Charbon". Skrzypce nie brzmiałyby tak wyjątkowo, gdyby nie fakt, że zespół nie lubi zanurzać się w gęste gitarowe tła przez co jest więcej miejsca na smyczki, bardzo wyraźną perkusję i nastrojowe sample. Niemniej gdy tego chcą, Francuzi potrafią też dać niezłego czadu.

Co warte odnotowania, w składzie zespołu jest też tancerka Laure Peyremayou, której "burzliwa interpretacja tego, co muzycy starają się powiedzieć" najwyraźniej bardzo Francuzom odpowiada.

"Papier Vinyle" to wydatek 22 złotych (5 EUR).Brak komentarzy:

Prześlij komentarz