czwartek, 1 marca 2018

Zommm - Reality Is An Illusion (2018) PL


Dwuosobowy eksperymentalny projekt Zommm pokazuje, że w Azerbejdżanie oprócz króla alternatywnego hałasu - Violet Cold - są też poważni kandydaci do detronizacji. Bo nowa płyta duetu Farid Majiłow - Ramil Bajramow to znakomity post-metal opakowany w nowoczesną, nieco elektroniczną, nieco post-rockową formę.

To jak wielki ładunek energetyczny niesie ze sobą muzyka Zommm widać już od pierwszego utworu. "Lights" to dużo świetlistych klawiszy i podniosłej atmosfery oraz sugerujące nadchodzące uderzenie, agresywnie zagrana perkusja. Bo to dopiero intro, prawdziwa muzyczna pożoga ma dopiero nadciągnąć wraz z powolnie rozwijającym się "The Shining of the Solar Moon". Tutaj w końcu gitary osiągają optymalny poziom hałasu akompaniujące pełnemu emocji metalowemu wokalowi. I trwa ono z przerwami do zamykającego album nastrojowego "Dust".

A granie Azerów jest wygładzone subtelną elektroniką, nie szarpie uszu surowymi riffami. Bardzo przypomina mi w tym aspekcie zeszłoroczny debiut Haze of Summer. A że była to dla mnie post-metalowa płyta roku to resztę można sobie dopowiedzieć.

Reality Is An Illusion" kosztuje 17 złotych (5 USD).

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz