wtorek, 17 kwietnia 2018

Noise Above The Ocean - Down To You ! Earth (2018) PL


Noise Above The Ocean powstał z inicjatywy Aurélien Lebot i jego przymusu do wyrażenia swojego wnętrza muzyką. "Down To You ! Earth" to już trzeci album zespołu, w skład którego wchodzą też Thomas Lebegue, David De Oliveira i Brice Thiroine, a ja nie mogę odgadnąć dlaczego nie są jeszcze jedną z tych wielkich, eksperymentalnych firm na Starym Kontynencie.

"Down To You ! Earth" to psychodeliczny melanż trip-hopowej elektroniki i wszechogarniającego noise'u. Czasem, jak w otwierającym płytę "Silent Shape", brzmią całkiem pot-rockowo, czasem całkiem jakby chcieli grać najbardziej atmosferyczny indie rock świata. Już od drugiego na płycie, singlowego "Escape Lane" pojawia się wokal Lebota - delikatny ale też neurotyczny, tak jakby miał się za chwilę załamać pod nawałem emocji. To w połączeniu z eterycznymi chórami i pojawiającą się znikąd gitarową zawieruchą, tworzy to co lubię najbardziej - emocjonalny rock najwyższej jakości.

Tak się ten album rozwija - między bardziej konwencjonalnymi kawałkami (jak "See You Through"), post-rockowymi pasażami (inspirowane fantastycznym miejscem we Francji "Puy De Dôme") czy w końcu eksperymentami brzmiącymi jakby Jónsi i jego Sigur Róś przeprowadziło się nad Sekwanę ("Down To You ! Earth").

"Down To You ! Earth" można mieć za ile chcesz zapłacić.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz