wtorek, 3 kwietnia 2018

Mint Field - Pasar de las Luces (2018) PL


Totalnie wciągający i totalnie hipnotyzujący - taki jest debiutancki album Mint Field - dwóch młodziutkich dziewczyn z nadgranicznej meksykańskiej Tijuany. Chociaż są tylko dwie potrafią razem stworzyć niepowtarzalny i gęsty od miętowych oparów klimat atmosferycznego shoegaze'u. Na "Pasar de las Luces" zabierają nas w długą podróż, w której można zapomnieć samych siebie.

Powolna perkusja Amor Amezcuy i jedna gitara, a do tego przejmujący i nieziemski jak stąpanie aniołów głos Estrelli Sanchez wystarczą by oderwać człowieka od ziemi. Zaczynają już w singlowym "Ojos en el Carro", gdzie eteryczny wokal i psychodeliczne dźwięki gitary w oczywisty sposób przykuwają uwagę i zaczynają hipnozę. W niczym nie przeszkadza minimalizm instrumentarium. Tak jak dwuosobowe White Stripes potrafiło porwać nas do tańca, tak Mint Fields potrafi zagubić nas w swoim klimacie.

Ich piosenki rzadko są tradycyjnie napisane. Wystarczy spojrzeć na "Temporada De Jacarandas", który pokazuje jak napisać hitowy utwór używając jedynie dwóch słów. Albo niewiele ponad jedynie tytułu, jak w "Quiero Otoño De Nuevo" ("Pragnę jesieni od nowa"), gdzie na pierwszym planie postawiona jest zdecydowanie psychodelicznie brzmiąca gitara prowadząca nieuchronnie do fantastycznego finału. Piękny wokal jako jedynie dodatek do ambitnie skomponowanej muzyki jest na tej płycie zjawiskiem i częstym i bardzo dobrze wykonanym.

"Pasar de las Luces" kosztuje 35 złotych (9,99 USD).Brak komentarzy:

Prześlij komentarz