wtorek, 10 kwietnia 2018

Tomorrow We Sail - The Shadows (2018) PL


Od jakiegoś czasu nie słyszałem o nowym dobrym kolektywie grającym inspirowane folkiem atmosferyczne i alternatywne kawałki pokroju Decemberists. Na szczęście lukę te wypełnia nowy album Anglików z Leeds Tomorrow We Sail i ich natchniona muzyka zahaczająca aż o post-rock.

Muzyka, o której myślę charakteryzuje się szerokim użyciem folkowo kojarzących się instrumentów, złożonych tekstów kojarzących się z ustnymi opowieściami pełnymi mistycyzmu i, tak, fabuły oraz, bardzo często, z dialogicznym, męsko-kobiecym wokalem. Wszystko to można znaleźć z "The Shadows". Bardzo ucieszyło mnie znalezienie Fuzzy Lights wśród inspiracji artystów bo to jeden z najlepszych mniej docenionych zespołów, być może, ever.

Grupa odnajduje się zarówno w długich, opowieściowych kawałkach jak okraszone znakomicie brzmiącym wokalem "The Shadows" czy w "The Ghost of John Maynard Keynes" ("kozioł ofiarny się zmienia ale historia jest wciąż taka sama") jak i w nastrojowych balladach ("Winifred"). Trudno powiedzieć też, jakie instrumenty brzmią lepiej - czy post-rockująco szemrzące gitary czy nastrojowe folkowe smyczki. Chyba po prostu zespół odnajduje doskonały balans między gatunkami łącznie z instrumentalnym post-rockiem czy neoklasyką ("To Sleep"!).

"The Shadows" kosztuje 34 złote (7 GBP).Brak komentarzy:

Prześlij komentarz