czwartek, 5 kwietnia 2018

Sexores - East/West (2018) PL


Echa i syntezatory, ściana dźwięku i futuryzm - muzycy Sexores nie piszą o sobie wiele ale to co już piszą jest bardzo treściwe. Pochodzący z ekwadorskiego Quito zespół to mieszanka bladerunnerowskiego synthu z bardzo nastrojowym shoegaze'em.

Wśród neonowej i zamglonej syntezatorowym brzmieniem muzyki czai się na płycie "East/West" przedziwny talent do pisania niezwykle wciągających i wpadających w ucho utworów. To jak pięknie grają ze sobą delikatny głos wokalistki ukrywającej się pod pseudonimem 2046, szczebiotliwe klawisze i melodia w "The City that Sorrow Built" robi wielkie wrażenie. Właśnie te nieszablonowe połączenia niewinnego wokalu (jak słodko brzmi w "When I'm in Your Eyes" ledwo można objąć rozumem) i zimnofalowej-synthowej-eterycznej muzyki to najmocniejszy punkt zespołu.

Podsumowując płytę najlepiej oddać głos samym artystom: "ten album to idealny balans pomiędzy naszym pomysłem na zespół artystów wpatrujących się w buty a dziedzictwem całej generacji muzyki stworzonej za pomocą syntezatorów i futuryzmu". W punkt.

"East/West" kosztuje 41 złotych (12 USD).Brak komentarzy:

Prześlij komentarz