czwartek, 31 maja 2018

Beyond The Event Horizon - FAR EP (2018) PL


Cztery lata po wydaniu długogrającego debiutu, poznańskie Beyond the Event Horizon wraca z EP-ką. Tak jak nazwa zobowiązuje, dominują na niej motywy kosmiczne i odpowiadający im elektroniczny post-rock. Odpowiada on ich wizji by pisać muzykę około-rockową, oddaloną jak to tylko możliwe od gatunkowych banałów.

Pewnie dlatego tworzą harmonijny miks gitarowego i elektronicznego post-rocka. To właśnie elektronika przyciąga do projektu i nadaje mu oryginalności. Pulsujące, kosmiczne tła, jak w otwierającym EP-kę "Far Beyond" i często używane delikatne klawisze to podstawa ich muzyki. Do tego wciągające kompozycje, budujące przejmującą historię istoty zagubionej w bezgranicznym kosmosie sprawiają, że płyta jest godną kontynuacją debiutu.

Zwraca uwagę stopniowo narastające napięcie dzięki sprawnie napisanym kompozycjom, przede wszystkim w "Spiral", gdzie powolne intro poprzetykane samplami brzmiącymi jak wzięte z transmisji SpaceX-a, prowadzi do wybuchającego głośnymi gitarowymi i elektronicznymi dźwiękami finiszu. Jednak płyta ma w istocie charakter bardziej przyziemny bo prawdziwy niepewny powrót w "Uncertain Return" tyczy się całej ludzkości i tego, co się z nią dzieje w ostatnich czasach. Poza apokaliptyczną muzyką świadczą o tym sample z telewizji z momentu ataku na World Trade Center.

"FAR" kosztuje 17 złotych (4 EUR).Brak komentarzy:

Prześlij komentarz