środa, 2 maja 2018

Ten Million Lights - Sour Oranges (2018) PL


Ten Million Lights, zespół z amerykańskiego Portland, tworzący "hałaśliwy, rozmarzony, psychodeliczny pop, który jest trochę ciężki i z pewnością organiczny i pyszny". Założony przez Erika i Ryana gra od grubo ponad dekady, w tym roku wydał nowy album już jako odrodzony pięcioosobowy kolektyw. I jak przystało na psychodeliczny pop - jest dziwnie i melodyjnie.

Naturalnie śpiewają o miłości. Tak jak w moim ulubionym na płycie "Red Tornado", gdzie obwiniają Kupidyna o zdradliwe strzały i robią to w niezwykle tanecznym i urokliwym stylu popowego shoegaze'u z lat 90. Nic dziwnego, że wśród swoich inspiracji wymieniają m.in. Jesus and Mary Chain, Swervedriver czy Lush. "Red Tornado" płynnie przechodzi w kolejny wyróżniający się przebój na płycie, "Smother", w którym pojawia się motto zespołu: "jedź szybciej, kochaj mocniej, umrzyj kierując się sercem".

Innym znakomitym kawałkiem jest "Revolt" z jego wściekle psychodelicznymi gitarami i spokojnym, wspomagany linią basu wokalem. Mimo, ze na płycie są spokojniejsze kawałki , grupa najlepiej sprawdza się w przebojowej psychodelice. Bardzo apetyczne kwaśne pomarańcze.

"Sour Oranges" kosztuje 25 złotych (7 USD).Brak komentarzy:

Prześlij komentarz